Bydlení

Vytvořte si doma útulno pomocí svíček

Začíná chladné počasí a s ním i obliba pálení svíček. Máte doma dostatečnou zásobu, abyste do svého bydlení vnesli tu správnou atmosféru? Poradíme vám, jak si pomocí svíček užít útulno a vyhnout se podzimním depresím.

Vytvořte atmosféru

Nejenže jsou svíčky skvělým dárkem, ale můžete si díky nim vytvořit útulnou atmosféru ve svém bytě i domě. Jako dárek vždy vyberte dekorační svíčky. Pokud byste chtěli darovat čajové svíčky, určitě přidejte zajímavý svícen, případně aromalampu.

Pravidelné pálení svíček

Pokud si chcete užít příjemný podzim i zimu, připravte si svíčky do zásoby a zapalujte si je pravidelně. Můžete si z toho vytvořit malý rituál a zapálit si svíčku večer, když se díváte na televizi a odpočíváte po náročném dnu.

Romantika a intimní osvětlení

Svíčky oceníte však také v ložnici, kde dovedou navodit tu správnou romantickou a intimní atmosféru. V tomto případě myslete i na bezpečnost a neusněte u zapálených svíček. Vždy raději dvakrát zkontrolujte, zda jste svíčky sfoukli. Pokud ještě netopíte, oceníte nejen intimní světlo, ale také příjemné teplo ze svíček.

Vůně vede

Za vyzkoušení rozhodně stojí i vonné svíčky, které dokážou velmi rychle provonět celou místnost. Vonné i dekorační svíčky jsou také skvělým způsobem, jak vnést design i do svého interiéru. Určitě jste si všimli, že někomu je líto svíčky i pálit a má je spíš jen na ozdobu. V takovém případě vybírejte například svíčky ve skleněné dóze.

Relaxace v koupelně

Vytvořte si příjemnou atmosféru pomocí svíček i ve své koupelně. Umístit je můžete na umyvadlo, případně na vanu. Opět buďte opatrní a nenechávejte svíčky bez dozoru. Naplánujte si horkou koupel s pěnou a svíčkami alespoň jednou za 14 dní. Nejenže si odpočinete a užijete si relaxaci, ale navíc uděláte i něco pro svou duši.

Vyzkoušejte difuzér

Pokud si chcete užít příjemnou vůni a spojit ji s představou útulného domova, můžete kromě svíček vyzkoušet i difuzér. Jedná se o praktickou, ale také designovou pomůcku, kterou oceníte v každém interiéru.